PAYLAŞ
İşte Riekerink'in yıkım planı... Tam 5 madde...

Galatasaray’ın eski hocası Jan Olde Riekerink, Hollanda’da katıldığı bir televizyon programında Cim Bom’la ilgili konuştu.

Riekerink’in Hollanda Fox Sports kanalında Guus Hiddink, Henk Fraser, Mitchell van der Gaag ile çıktığı programda sözleri şöyle:

– Galatasaray çok büyük bir kulüp. Stadı Ajax’ın eski stadyumuna benziyor. Altyapıdaki çocukların A takıma katılması çok zor görünüyor. Çünkü çok sayıda oyuncu transferlerle takıma kazandırılıyor.

– Türkiye Kupası finali harika bir maçtı. Türkiye’de Süper Kupa’nın yeri de çok önemli.

– Türkiye’de taraftarlar bambaşka. Ben hiç böyle bir şey görmedim. Tutku ve takım aşkı inanilmaz.

– Galatasaray’a başladığında oyuncular ‘Sen kimsin?’ diye sormadılar mı?” sorusu üzerine: Bilmiyorum, ama bunu ilgilendirmez. Önce takımı inceledim. üst düzey oyuncular vardı. Takımda mutluluk kalmamıştı. Ben onu geri getirmek icin elimden geleni yaptim.

– Sneijder yardımcı oldu mu? Türkiye basınında işleri Sneijder’in yürüttüğü söyleniyor” sorusu üzerine: Asla… Çok önemli bir oyuncu benim için, takım için. İşleri yürüttüğüne bir örnek bile veremem.

– Nigel de Jong’u Sneijder’in forvete yakın oynaması için aldık. İlk 11 kurarken, Nigel, Wesley ve Muslera her zaman ilk üç olurdu.

CEVAP VER