PAYLAŞ

Galatasaray’ın tenis branşı açıp Marsel İlhan’ı renklerine bağlaması taraftarları hareketlendirdi. Paralimpikte Türkiye’nin bir numarası Büşra Ün için seferber oldu. Olimpiyat tarihinde kota alabilen tek tenisçi unvanını gururla taşıyan milli sporcumuzla transfer görüşmeleri başladı. Büşra, hayalindeki parçalıya kavuşuyor…

Galatasaray Kulübü’nün tenis branşı açması ve Marsel İlhan’ı renklerine bağlaması, Sarı-Kırmızılı camiayı heyecanlandırdı. Teklifler ve öneriler üst üste gelmeye başladı. Cim Bom’a gönül verenlerin aklındaki ilk isim Paralimpik teniste Türkiye’nin bir numarası Büşra Ün’dü.

Büşra’nın sesini Ali Yüce duydu

Marsel’in imzasının ardından, “Galatasaray Tekerlekli Sandalye Tenis Branşı da açsaydı, o formayı giymek için neler vermezdim.” diyen milli gururumuza cevap gecikmeden geldi. Galatasaray Kulübü Üyesi ve Yüce Auto Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, Büşra’nın sesini duydu ve adeta ‘Hazırlan, parçalıyı giyiyorsun.’ müjdesini verdi.

Büşra Ün hayaline kavuştu

Ali Yüce’nin, “Büşra, kulübümüz en kısa sürede sizinle iletişime geçecek. Şimdiden hayırlı olsun. Selamlar, sevgiler. En kısa sürede Büşra ile iletişime geçilecek. Hayırlı olsun. ” mesajı yollamasının ardından, milli sporcumuz için transfer görüşmeleri başladı.

Ural Aküzüm de devreye girdi

Bir müjde de Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm’den geldi. Aküzüm, “Bayrağımızı Rio’da temsil eden paralimpik milli sporcu Galatasaraylı gururumuz Büşra Ünle görüşeceğiz. Galatasaraylılar kardeştir.” dedi. Kortların kraliçesi, gelen tebrik mesajlarına sosyal medya hesabından teşekkür etti. “Büyüksün Galatasaray taraftarı! #ultrAslan teşekkür ederim.” diye yazdı.

busra-un-tenis16

Sosyal medyadan teklif işe yaradı…

Cim Bomlular, sosyal medyadan ‘#TenisciBusraUnGSSporcusuolsun’ başlığı altında destek kampanyası başlattı. Başarılı tenisçilerimizden İpek Şenoğlu da Ali Yüce ve Ural Aküzüm’ün sözlerine “Büşra Ün çok iyi bir sporcudur. Yıllardır da bir elin parmakları kadar destekleyen ile devam ediyor yoluna. Desteğiniz çok anlamlı!” şeklinde arkasında durdu.

Büşra Ün kimdir?

Büşra, paralimpik oyunlar tarihinde, teniste ülkemizi temsil eden ilk ve tek sporcumuzdur. Bu anlamda tarih yazmıştır. Uluslararası düzeyde sayısız başarıları var. Balkan şampiyonluğu madalyasının yanında Rio’da bir tane daha asmak istedi ancak ilk olimpiyatında olmadı. O, hakkını 2020 Tokyo’ya bıraktı.

Kendisiyle gurur duyuyoruz…

Biz de sporzone.com ailesi olarak milli sporcumuzla Rio 2016 Paralimpik Olimpiyat Oyunları’ndan sonra ilk röportajı yapmanın gururunu yaşıyoruz. Büşra’nın nasıl bir Galatasaraylı olduğunu röportajımızda bulabilirsiniz.

Engelli olmak, küçük bir fiziksel farklılık

sporzone.com

CEVAP VER