PAYLAŞ

2.5 senede Galatasaray formasıyla 100 resmi maça çıkan Yasin Öztekin merak edilen soruları cevapladı.

Bu sezon 13 maçta attığı 7 golle ilk 15 haftada takımımızın en skorer ismi olan Yasin Öztekin, Galatasaray’a geliş hikayesinden unutamadığı maçlara, bu sezonki rolünden duygusal anlar yaşadığı Gaziantespor maçına kadar sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

“2.5 SENEDE 100 MAÇ İYİ SAYI”

Öncellikle mutluyum… 100. maçıma çıktım. Galatasaray’a geldiğimde büyük bir rekabet olacağını biliyordum. Ben hep hazırdım. Kendime güvendim. 2.5 senede 100 maç bence iyi bir sayı. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bundan sonra da buna devam edeceğim.

  “İLK MAÇIMDA DUYGUSAL ANLAR YAŞADIM”

Türkiye’ye her zaman gelmek ve büyük takımlarda oynamak istiyordum. Türkiye’ye geldikten sonra 4 takım değiştirip Galatasaray’a gelebildim. Sonunda sözleşmeyi imzaladım ve buraya geldiğime çok mutluyum. İlk maçımda da duygusal anlar yaşadım.

“BEŞİKTAŞ MAÇINDAKİ GOLÜ UNUTAMAM”

Tabii ki birkaç maç var. İlk geldiğim sezondaki Beşiktaş maçı… O seneye sıkıntılı bir başlangıç yapmıştım. Sonrasında kendime inanarak formayı kaptım. Beşiktaş karşılaşması şampiyonluk maçıydı. O golü hiçbir zaman unutamam. Aynı sezon oynadığımız bir de Kasımpaşa karşılaşması vardı. 2-0’dan gelip 3-2 kazanmıştık. Hepsi de birbirinden güzeldi.

  “PES ETSEYDİM BURALARA GELEMEZDİM”

Küçüklüğümden beri bu tip şeyler her oyuncunun başına gelebiliyor. Dortmund altyapısında da bu tip şeyler olmuştu. Açıkçası buna alıştım. Pes etseydim buralara gelemezdim. Bu nedenle pes etmedim… Galatasaray’a gelirken de yapabileceklerimi biliyordum. Şansın geldiğinde iyi değerlendirmem gerekiyordu.

“OĞLUMA BURADA NE KADAR MUTLU OLDUĞUMU ANLATACAĞIM”

3 senedir buradayım oğlum da hep yanımda. Umarım maçları unutmaz. Ben hep anlatacağım. Anları yaşadı inşallah aklında kalır. İlk söyleyeceğim şey; Galatasaray’a geldiğimde ne kadar mutlu olduğum. İlk geldiğimde yaşadığım zorlukları ve pes etmediğimi anlatacağım. Zaten pes etmezseniz de kazanırsınız. Futbol benim hayatım. Çocuğum da 4.5 yaşında. Sürekli beraber top oynuyoruz. Umarım bir gün benden de iyi futbolcu olur.

  “KALEYE DAHA YAKINIM”

Herkes daha çok gol atmayı ister. Bu sene kaleye yakın oynamalıyım diye düşündüm. Soldan gelen pozisyonlarda sağdan kaleye yaklaşmak gibi… Düşündüklerini gerçekleştirince pozisyona giriyorsun. Bulduklarının da üçünden bir tanesini değerlendirince goller de geliyor. Geçen sene 10 gol atmıştım. Bu sene geçmek istiyorum ama sayı olarak da bir hedefim yok.

“ONLARIN ACISI BİZİM ACIMIZ”

Annem ve babam Gaziantep maçında tribündeydi. İlk defa birlikte maç izlediler. Çok mutlu olduğum bir andı. Fakat bir gün önce yaşananlar ve golden sonra polislere sarılmam ayrı bir durum. Duygulandım… Bütün Türkiye’nin yapmak istediği şeyi yaptım. Hepimiz biriz… Onlar olmasa bizim güvenliğimiz olmaz. Onların acısı bizim acımız. Bu nedenle sarılmak istedim.

“MAÇ SONU TOPU ARADIM AMA BULAMADIM”

Gaziantep maçı sonrası, topu aradım ama bulamadım. Önce kalenin içinde sandım çünkü golden sonra hemen bitti maç. Ceza alanın kenarında duruyormuş. Koştum aldım. Bütün arkadaşlara da imza attırdım. İlk defa hat trick yaptım. Umarım devamı gelir. Evimde köşeye koydum.

“ZOR DÖNEMİ ATLATTIK”

Fenerbahçe sezonun en önemli maçlarından biri. İyi oynamak istiyorduk fakat bunu sahaya yansıtamadık. Kazanabilirdik… Son maçlarda iyi oynadık. Bunu yaptığımız sürece galibiyetler gelecek. Alanya maçını da bu şekilde kazanacağız. Zor bir süreç geçirdik. Şu an iyi durumdayız. Son maçımızı da kazanıp şampiyonluk yolunda ilerlemek istiyoruz.

 

CEVAP VER